Články

Úvod blog
27 Január
2022

Starostlivosť o lak

Najmodernejšou formou starostlivosti o lak auta sú keramické úpravy a najnovšou technológiou sú samohojivé úpravy laku, ktoré ochránia lak auta na niekoľko rokov. Lak každého auta má viacero funkcií. V prvom rade je estetická, farba dokáže zvýrazniť dizajn, v druhom rade táto povrchová úprava chráni plechy pred koróziou, takže jeho udržiavaním v dobrej kondícii predlžujete životnosť karosérie. Postup pri lakovaní je nasledovný, po kataforéze sa vo výrobe nanáša základná farba, na ktorú ide farba, ktorá sa neskôr prekrýva lakom. Mimochodom, lak tvorí najhrubšiu vrstvu, v priemere je to 45 až 55 percent hrúbky. Práve lak sa stará o odrážanie svetla, čím chráni farbu pred pôsobením škodlivého uv žiarenia. Ak je auto čisté, lak plní svoju úlohu a vy to vnímate ako lesk auta. Len čo sa lak zašpiní, prestane odrážať slnečné lúča a svetlo začne prenikať k farbe. Počas umývania auta sa tento lak opotrebúva a zároveň stenčuje a niekedy aj poškodí. V týchto poškodeniach sa ukladá špina, ktorá znehodnocuje povrch auta a zároveň sa vytvára prostredie na pôsobenie hrdze, napokon v ovzduší sa nachádza dosť takzvanej náletovej hrdze a inej kontaminácie, ktorá môže byť iniciátorom neskoršieho hrdzavenia auta. Ak chcete tento proces spomaliť, mali by ste si auto pravidelne umývať ručne

26 Január
2022

Umývanie auta v zime?

Umývanie auta nie je záležitosťou len pre efekt a reprezentatívny vzhľad. Starostlivosť o čistotu vozidla je dôležitá aj kvôli bezpečnosti a v neposlednom rade kvôli prevencii proti korózii náchylných dielov a ochrane karosérie. Hoci sa v zimnom období veľká časť vodičov umývaním auta vôbec nezaoberá, odporúča sa naopak umývať vozidlo častejšie než v iných ročných obdobiach. Zimné podmienky a jazda v zime majú svoje špecifiká. Počasie je zlé, mrzne, cesty sú posolené, vodiči používajú rôzne metódy na rozmrazenie auta pred jazdou, a to niekedy aj s použitím chémie. Všetky faktory typické pre jazdu v zime sa na povrchu vozidla podpisujú a môžu spôsobiť drahý problém. Umývanie auta v zime teda nie je iba pre „bláznov“, ktorí nevedia, čo s časom a peniazmi, ale je naopak odporúčané všetkým vodičom, a pravidelne.

17 január
2022

Ako vyčistiť a ochrániť podbehy?

Ako treba postupovať práve ak sa chceš dôkladne postarať o podbehy a všetky okolité časti auta? Ak už ideš meniť kolesá (najčastejšie zimné za letné či naopak) možno si povieš, že práve teraz je ideálny čas sa podbehom trochu povenovať. A máš pravdu, určite je to ten ideálny čas. Dokonalý prístup, kde sa dostaneš všade tam kde potrebuješ a tých pár minút navyše jednoznačne stojí za skvelý pocit nádherne čistých podbehov. Navyše to nie je len o tej vyslovenej čistote. Najmä po zimných mesiacoch dostával celý spodok auta zabrať. Prečo? Odpoveďou je posypová soľ. Práve tá je totiž veľmi agresívna a výrazným spôsobom napomáha k hrdzaveniu kovových častí auta. Ak sa jej dokážeme po zime ubaviť, o to dlhšie nám auto vydrží "nekvitnúť". Všetky tie ramená, tlmiče, čapy a ostatné komponenty ti určite poďakujú. Čo všetko na to budem potrebovať? Zvolili sme 2 základné produkty na tento proces. Tým prvým je komplexný čistič kolies a pneumatík P&S Brake Buster, ktorý je veľmi dobre riediteľný a môže ísť aj do ručného napeňovača iK Foam Pro 2 na vytvorenie aktívnej čistiacej peny. Tento čistič kolies je pH neutrálny a bez problémov sa môže použiť aj na spomínané hĺbkové vyčistenie podbehov, keďže dokáže povrch skvelo zbaviť soli a obsahuje inhibítory hrdze. Po vyčistení a osušení nasleduje ochrana. Tu sme zvolili impregnáciu pneumatík a plastov Wowo´s Tyre Restorer. Táto impregnácia je na vodnej báze a je v spreji, čo zaistí extrémne jednoduché a rýchle použitie. Jednoducho len pár vstrekov priamo na povrch a produkt rozotrieme mikrovláknovou utierkou. BOOM Hotovo!

Zverte sa do rúk profesionálom

Náš tím je plne kvalifikovaný a máme dlhoročné skúsenosti v našom odbore. Neváhajte a kontaktujte nás.

0948 065 183 alebo Napíšte nám

Vytvoril: Webox.sk